Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Frames / Ram 3901330



*

nr 390 1330


Ram

Lenght: ()


Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40


Estimate:

300

Sold:

SEK 550

Auction date:

Monday December 12 2005
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/12 12:15:48 1      500 kr
12/12 15:55:00 2      400 kr
12/12 15:56:06 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8243 Ask
    with lid, Sèvres. Length: 13 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:13
  • 8342 PUNCH BOWL
    Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Height: 12 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:41




Ladda ner broschyr