ART / Frames / Ram 3901330
*
nr 390 1330
Ram
Lenght: ()
Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40
Estimate:
300
Sold:
SEK 550
Auction date:
Monday December 12 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/12 12:15:48
1
500 kr
12/12 15:55:00
2
400 kr
12/12 15:56:06
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
8022 WATERCOLOUR
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:38
-
8243 Ask
with lid, Sèvres. Length: 13 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:13
-
8342 PUNCH BOWL
Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Height: 12 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:41
-
8161 TABLE LAMP
Upsala-Ekeby, glazed ceramic. Diameter: 20 cm, hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:53
-
8301 Bordsram
around year 1900, painted, 30x18,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:55
-
8005 LITOGRAPH IN C..
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
*
Ram
nr 390 1330
Ram
Lenght: ()
Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 550 |
| Auction date: |
Monday December 12 2005 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/12 12:15:48 | 1 | 500 kr |
| 12/12 15:55:00 | 2 | 400 kr |
| 12/12 15:56:06 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
8022 WATERCOLOUR
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:38 -
8243 Ask
with lid, Sèvres. Length: 13 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:13 -
8342 PUNCH BOWL
Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Height: 12 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:41
-
8161 TABLE LAMP
Upsala-Ekeby, glazed ceramic. Diameter: 20 cm, hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:53 -
8301 Bordsram
around year 1900, painted, 30x18,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:55 -
8005 LITOGRAPH IN C..
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40



